Pekné uličky, niektoré zašumelé ale i jedinečná architektúra. Staré Mesto je tou správnou voľbou pre spoznanie ducha starej Bratislavy. Aj preto začíname prechádzkou práve tu.  Táto prechádzka vás môže inšpirovať, aby ste si vybrali niektoré z opísaných miest a vychutnali si čaro centra Bratislavy.

Stará Tržnica

Priblížim vám moje najbližšie miesta v historickom cente. Potulky Starým Mestom sa nezaobídu bez Starej Tržnice. Miesta, ktoré má pre mňa špeciálnu príchuť. Veď pred piatimi rokmi som spolu s ďalšími desiatimi aktivistami a odborníkmi stál pri jej zrode. Dnes je dôležitým bodom mesta, priestorom, kde sa stretávajú mladšie i staršie ročníky pri dobrom jedle a drinku. Je priestorom, kde si každý nájde to svoje. Určite nevynechať ani Výčap U Ernőho.

 

Pressburger Bajgel

Keď už je reč o dobrom jedle, vynechať nesmiete Pressburger Bajgel. Na Klemensovej majú tie najlepšie bratislavské rožky (najlepšie sú makové). Ale nie len to,  štrúdľa aj slané pečivo sú TOP. Nezjedzte toho veľa, ešte pokračujeme ďalej.

Pinot u Bruna

Ak ste milovníkmi vína, tou správnou voľbou je Pinot u Bruna. Na Rudnayovom námestí si prídu na svoje fajnšmekri, ale aj vínni nováčikovia. Veľmi romantické miesto v tichej časti Starého Mesta hneď za Dómom svätého Martina.

Pinot u Bruna?? #thisisbratislava #visitbratislava #bratislava #slovakia

Príspevok, ktorý zdieľa TAG @BRATISLAVA_ (@bratislava_),

Cintorín pri Kozej bráne

Ak vám ešte vládzete, prejdite cez hradby na Židovskú ulicu a pokračujte ďalej smerom k cintorínu pri Kozej bráne. Dnes je to už len spomienkové miesto a oáza pokoja. Kedysi to bol cintorín na okraji mesta, dnes súčasť najluxusnejšej štvrte Bratislavy. Hrob tú má inak aj Georg Lauda, ktorý sa pričinil o zachovanie tradície pečenia Bratislavských rožkov.

Kochová záhrada

Ak máte šťastie, navštívte aj Kochovu záhradu. Tajomné miesto medzi Partizánskou a Bartoňovou ulicou má neuveriteľné čaro. O to viac, že sa doň dostanete iba pri výnimočných príležitostiach. Je ňou napríklad Víkend otvorených parkov a záhrad.

Sväg to go

Ak príde čas na kávu a ste stále v okolí Kozej ulice, odporúčam Sväg to go, najobľúbenejšie miesto na kávu mojej manželky. Tam vás vždy privítajú s úsmevom a navyše, pripravia fantastickú kávu. Ak nestíhate, vezmite si ju pokojne so sebou.

Jasmín

Posledná vec. Deň môžete uzavrieť večerou v čínskej reštaurácii Jasmín na Židovskej. Moje obľúbené miesto a okrem iného, pomáhal som navrhovať interiér 🙂

Majte pekný deň v Starom Meste a nabudúce pokračujeme s našim seriálom do ďalších častí Bratislavy.


Páčil sa Vám tento článok?